„Je to super. Jak pod lodí, tak nad lodí. voda je prostě všude,“ smála se závodnice Gábina. A proč si zvolila zrovna dračí lodě? „Protože je to ten nejtýmovější sport na světě. člověk si mákne a ještě si užije srandu,“ stihla vykřiknout, než ji kolegové strčili ze břehu k lodi.

Pro čehovický rybník, přezdívaný místními prostě „Čehas“ byly letošní závody premiérové. Na plumlovské přehradě, která draky hostila každoročně, by se letos mohly pořádat možná závody běžecké nebo zápasy v bahně. Aby však nadšenci zapálení pro pádlování nepřišli o svůj závod, rozhodli se organizátoři najít jinou lokalitu.

„Prostředí Čehovického rybníka je velmi příjemné, jen tu není taková infrastruktura jako na Plumově,“ zhodnotil výběr ředitel závodu Zdeněk Janeček. Účastníci se potýkali zejména s blátem na břehu a nedostatkem místa na parkování.

Nejcennější trofej si nakonec odvezl policejní tým Arazimovci. „Zajeli nejlépe trať na dvě stě metrů i jeden kilometr s obrátkami. Je to velmi příjemný tým, už jsme spolu mluvili i o jejich účasti na Grand Prix,“ sdělil Janeček.