"Je to tak. Dračí lodě se na Plumlovské přehradě objevily poprvé v roce 2008 a letošní ročník konaný o posledním srpnovém víkendu přinese vedle osvědčených věcí i několik novinek. Program bude klasický, v pátek jsou tréninky, v sobotu závody velkých lodí a v neděli vyrazí na tratě lodě malé," prozradil Petr Zakopal, hlavní organizátor závodů.

O popularitě a prestiži dračích lodí na Plumlovské přehradě svědčí i podpora regionálních firem a samospráv.

"Titulárním sponzorem pro letošní ročník se stala firma Mubea. Oficiální záštitu převzali Alena Rašková, primátorka města Prostějov, Radim Fiala – poslanec Parlamentu ČR a senátorka Božena Sekaninová. Oficiálně se závod letos jmenuje Mubea Plumlovský drak" dodává Zakopal.

Termín? Konec srpna

Dračí lodě se v posledních letech staly populární letní atrakcí tuzemských vodních ploch. Velká dračí loď má posádku dvaceti lidí, malá pak poloviční počet, u obou je pak potřebný i bubeník a kormidelník. Závod Mubea Plumlovský drak se koná od 24.-26. srpna 2018 a možnost přihlášení má prakticky každá sportovní skupina, která se nebojí vody.

"Pro týmy přátel, klubů či sborů činí startovné necelých pět tisíc za velkou a tři tisíce za malou loď. Každá posádka má zaručeny minimálně tři jízdy na dvěstě metrů a jednu na jeden kilometr," doplňuje Zakopal.

Podrobnosti ohledně programu a možnosti přihlášení najdete webových stránkách www.zaki-sport.cz a aktuální info s novinkami ze zákulisí příprav pravidelně i na stránkách Prostějovského deníku, který je mediálním partnerem Plumlovského draka.

Průběžně vám budeme přinášet novinky a ty se letos budou týkat hlavně doprovodného programu, jehož součástí bude bohatý dětský den!