„Kupříkladu levný zájezd do Francie s vlastní dopravou je u nás již téměř vyprodaný,“ zmínil se šéf prostějovské a olomoucké pobočky Čedoku Václav Moudrý s tím, že pro kancelář není problém nabídku ubytovacích kapacit v tamní i kterékoliv jiné destinaci rozšířit.

Jak dodal, vyjma země galského kohouta jsou oblíbenými cíly turistů z regionu i další krajiny středomořské oblasti. „Lidé tam chtějí doletět a pobýt tak jedenáct dnů ve tří či čtyřhvězdičkovém hotelu,“ shrnul Václav Moudrý s tím, že nejvíc lákají turisty z Hané řecké ostrovy, Turecko a Španělsko, oblíbené je ale i černomořské pobřeží Bulharska.

Zájem Prostějovanů o Středomoří potvrdila také Dagmar Marková z cestovní kanceláře Sunny Days. „Letecký zájezd na ostrov Djerba, který leží nedaleko pobřeží Tuniska, na osm dnů za zhruba sedm tisíc je u naší cestovní kanceláře jednoznačně největším hitem,“ konstatovala Marková. Podotkla, že volná místa na Djerbě jsou však stále ještě k dispozici.

Jadran Tour, prostějovská agentura specializující se na Chorvatsko, naopak hlásí už některé vyprodané pobyty. „Klienti po nás chtějí pobyt v Chorvatsku tak na jeden týden. Jezdí tam vlastními auty, destinace je totiž snadno dostupná,“ konstatovala Lucie Hurdová z agentury.

Ve srovnání se zahraničními pobyty tuzemské dovolené Prostějovany příliš netáhnou. „Zájem o ně je stejný jako loni, to znamená, že stagnuje. Lidé mají v tuzemsku zájem především o prodloužené víkendy v lázeňských a relaxačně rehabilitačních centrech,“ informoval Václav Moudrý z cestovní kanceláře Čedok.