Podobně situaci vnímá i Alois Mačák. Svých funkcí se na podzim vzdal kvůli přijímání darů od soukromé firmy. Podle svých slov však v darech problém nevidí.

„Měl jsem mylnou představu, že když bude vše řádně zaevidované, zapsané, tak nemůže žádný problém vzniknout. Asi jsem byl naivní," sdělil Alois Mačák, který také poukázal na to, jak kauza vznikla.

„Vše se rozjelo na základě článku v jedněch novinách. Nepadlo žádné obvinění, nic takového," dodal.

Své vazby na firmu DT Výhybkárna a strojírna, od níž dary v hodnotě více než milion korun přijal, nepopírá.

„Byl jsem v ní zaměstnaný od roku 1993. Později jsem byl ze svého místa uvolněný pro výkon veřejné funkce, což je úplně normální. Je navíc jasné, kam peníze zamířily," odkázal na dřívější prohlášení, že peníze směřovaly na reklamní účely.

Kromě toho, že neztratil důvěru ve správnost svého počínání, neztratil ani přízeň svých spolustraníků. Díky nim se může opět objevit na kandidátce do krajských voleb.

Pro Prostějovsko toho udělal hodně, říká primátorka

V kandidatuře Aloise Mačáka podpořila i prostějovská primátorka Alena Rašková, která naopak krajskou radní být místo Mačáka nechtěla.

„Pro Prostějovsko udělal pan Mačák opravdu hodně. Vidět je to především na silnicích v regionu. Dokázal pro ně jako radní shánět prostředky," uvedla Alena Rašková.

V době, kdy byl Alois Mačák náměstkem hejtmana a staral se o oblast dopravy, se skutečně podařilo otevřít například křižovatku Sladkovského a Olomoucké ulice. Novou podobu dostal i průtah Kostelcem, Výšovicemi či silnice na Konicku. Naopak se nadále nepodařilo vykoupit pozemky pro budoucí obchvat Prostějova.

Bývalý náměstek však může ještě dostat další šanci. Ještě před voliči promluví do konečné kandidátky například krajské orgány strany. Není tak zatím jasné, zda se Alois Mačák mezi politiky, kteří se budou snažit oslovit veřejnost, objeví. Ať už ale rozhodování ČSSD dopadne jakkoli, jednapadesátiletý Alois Mačák má jedno přání.

„Doufám, že se tahle pseudokauza brzy odloží," řekl politik.