Dvě desítky mladých návrhářů bojovaly v prostějovském divadle o titul jedné z nejprestižnějších módních soutěží v České republice Doteky módy. První místo i letos obhájil loňský vítěz a student prostějovské střední průmyslové školy oděvní Leo Macenauer.

„Doteky jsou vyvrcholením celoroční práce studentů oděvních škol a mladých návrhářů. Ti se letos sjeli z celé České republiky i ze Slovenska,“ řekl hlavní organizátor akce a ředitel Střední průmyslové školy oděvní v Prostějově Jiří Snášel.

Luxusní, klasické i extravagantní kostýmy hodnotila přísná odborná porota v čele se známým fotografem Janem Saudkem. „Na Dotecích jsem už potřetí a vždycky mě mladí tvůrci překvapí. Letos jsem byl potěšený hlavně originalitou a kreativitou návrhářů, krásou dívek a chlapců,“ řekl Saudek, který soutěžní modely hodnotil především citem.

Jako bonbónek ke své kolekci použila svého čtyřnohého miláčka prostějovská studentka oděvní školy Patricie Andrésová.
„Slušivě oblékat se chtějí nejen lidé, ale i zvířata. Ke svému jarnímu modelu jsem doladila i komplet mého nejlepšího psího přítele. Myslím, že je to opravdu originální,“ řekla mladá návrhářka.