Akci, jež se konala v Městském divadle, moderovala Ester Kočičková, na pódiu vystoupila Leona Šenková, v porotě zasedl Jan Saudek a Jana Berg, o hudební doprovod se postarala DJ Evson, rodačka z Prostějova.

„Diváci zhlédli v rámci soutěžní přehlídky například kolekci šperků z měděného drátu a korálků, klobouky na letní párty vyrobené z odpadového materiálu, kabelku půlměsícového tvaru sloužící zároveň jako ledvinka určená pro plesovou sezonu, kolekci oblečení v ženském rockovém stylu či dívčí modely pro mladé, jež byly vyrobené z červené pleteniny, černé lesklé šusťákoviny vytvarované vatelínem,“ vyjmenoval Jiří Snášel, ředitel SPŠO.

Zmínil se, že do včerejšího finálového večera postoupila pouhá třetina z padesáti původně přihlášených autorů.

Špičkový fotograf a porotce Doteků módy Jan Saudek ocenil elán, který má v sobě tato prestižní přehlídka.

„Je to velmi šťavnatá akce, protože ty děti se na pódiu rády předvádějí,“ nechal se slyšet a ocenil i jejich řemeslnost.

„Musí umět šít, stříhat a kreslit. To není snadné,“ řekl. Jak v řemesle dosáhnout mistrovské úrovně? „To je jako svádět ženu. Nikdy se nesmíte vzdát,“ přiblížil.

Studentky návštěvníkům slavnostního večera předvedly kromě své soutěžní tvorby i módní trendy na příští sezonu. Na pódiu se také zaskvělo všech čtrnáct večerních šatů, které si oblékly finalistky letošní České Miss v rámci projektu „Čtrnáct klenotů v srdci Evropy“.

Dvě z těchto extravagantních rób navrhly a ušily prostějovské studentky. Nikol Stoklasová s týmem spolužaček ze SPŠO vytvořila šaty zosobňující sakrálnost Olomouckého kraje. Monika Spišiaková s týmem ze stejné školy prezentovala sklářskou tradici Libereckého kraje.

„Už ve čtvrtek jsme doprodávali poslední lístky na balkon,“ zmínila se Alena Spurná, ředitelka Městského divadla Prostějov, kde se prestižní soutěž, jíž se účastnili mladí návrháři rozdělení do kategorií do patnácti a nad patnáct roků z Česka i Slovenska, odehrávala.

Dodala, že o akci mají zájem především mladí lidé, chodí na ni ale i celé rodiny.

SOUVISEJÍCÍ:FOTO: Zkoušky na Doteky: DJka a modelky v akci