Spolek je nyní v konkurzu a insolvenční správce dle rozhodnutí Krajského soudu v Brně do insolvence zahrnul i dotaci, kterou město zaplatilo, ovšem přes Domovní správu. Hrozí tak, že město bude platit dvakrát.

Vedení města ale vadí i skutečnost, že na ne zcela standardní postup vyplácení veřejných peněz opozice poukázala.

Konkrétně se jednalo o zastupitelku Hanu Naiclerovou, která podle svých slov požadovala odpověď na to, zda se takto vyplácet dotace smí.

„Nikdo ale neviděl materiál, který kolegyně Naiclerová na ministerstvo financí poslala,“ reagovala náměstkyně Ivana Hemerková na to, že ministerstvu se postup města nepozdával. Na jednání zastupitelů pak byla Hana Naiclerová označena i za udavačku.

Otevřený dopis na webu

Boj o dotace se už přenesl i na web města. Primátorka zde nechala zveřejnit otevřený dopis, ve kterém vyzývá stěžovatelku, aby předložila své dotazy ministerstvu.

„Zatím nijak paní zastupitelka nereagovala. Dotaci každopádně děti probruslily, peníze byly využité i na dopravu. Nevím tedy, co tím paní inženýrka sledovala,“ poznamenala pro Deník primátorka Alena Rašková.

Naiclerová: Budu reagovat

Nicméně i Hana Naiclerová si stojí za svým. Podle ní město upravením systému pochybilo.

„Na otevřený dopis budu reagovat otevřenou odpovědí,“ poznamenala.

„Navíc všichni jsme kdysi slibovali, že budeme hájit zákony České republiky. A jsme právní stát, nevládne zde zákon džungle,“ uvedla.

Mezitím se opět pohnuly věci ohledně budoucnosti LHk jestřábi Prostějov, spolek. V insolvenčním rejstříku se objevila celá řada nových listin. V nich stojí například vysvětlení možností oddlužení spolku ze strany Jaroslava Luňáka, generálního manažera A týmu. A také další údaje a informace.

Podle Hany Naiclerové pak hrozí, že město bude platit skrze A tým Jestřábů další peníze předluženému spolku.

„Ze smluv, které mám k dispozici plyne, že by to bylo 85 tisíc měsíčně,“ informovala Deník.