Sám má s Amerikou nemalé zkušenosti. Naposledy uspěl jeho destilát na klání v San Franciscu. To prezidentské si pak také ujít nenechal.

„Volby jsem sledoval a Donald Trump nebyl zrovna mým favoritem. Nejsem ekonom, nedokážu tak odhadnout, co jeho zvolení přinese. Ale jak se říká: přejme a bude ti přáno," zakončil své vyjádření smířlivě.

Jasno pak měla primátorka Prostějova Alena Rašková. I ona se zajímala o to, kdo v Americe na další čtyři roky usedne v oválné pracovně Bílého domu.

„Kdybych měla možnost volby, dala bych hlas Clintonové," vyjádřila se pro Deník. Vůči Trumpovi pak zastává jednoznačný postoj, i když podobně jako Jan Kleiner si není zcela jistá tím, co Amerika pod taktovkou čerstvě zvoleného miliardáře přinese. „Těžko říct jaký bude prezident. Podle toho, jak se zatím projevoval, tak spíše agresivní. Rozhodně žádný mírotvůrce. A rozhodně je to jiný typ člověka než Obama," uvedla dále.

Podobně jako v případě české prezidentské volby, kdy do finále pronikli Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman, i tentokrát zaznívají hlasy, že ani jedna z voleb není dobrou. Jeden takový hlas patří Aleši Procházkovi, řediteli městské knihovny v Prostějově.

„Nepreferoval bych ani jednoho z dua Clintonová-Trump. Jsem rád, že nejsem americkým voličem, řešil bych strašnou otázku. Obě volby jsou totiž podle mě v tomhle případě špatné," řekl k hlasování coby volbě mezi dvěma zly.