Je však rok 2017, letní sezóna je pryč a do hotelu si nadále nemůžete dojít na pivo či něco k snědku.

Objekt mezitím však také změnil majitele. Rodina Skácelových už jej nevlastní, zato Ladislav Koláček ano. Ten už třetí rok pracuje na tom, aby se v budoucnu do Zlechova vrátili hosté.

Termín otevření se už ale několikrát posunul. Podle původních odhadů majitele měl Zlechov otevřít už v roce 2016. Tak se ale nestalo a brzy bylo jasné, že i letošní sezóna na přehradě se bude muset obejít bez Zlechova.

Plumlovský drak 2017
Dračí mumraj: na přehradu vyrazilo v lodích přes pět set závodníků

Práce se navíc přes nynější léto poněkud zpomalily.

"Přes léto jsme museli upustit od větších úprav. Opravujeme totiž i zeď přiléhající ke komunikaci a v červenci a srpnu kolem chodí hodně lidí. Tyto práce si přitom vyžádají dopravní omezení," uvedl Koláček pro Deník.

S nadějí ale vyhlíží příští rok. Tehdy by se totiž dlouhé čekání mělo stát minulostí.

"Reálné otevření příští rok skutečně je. Ovšem pouze pro spodní část, pro restauraci," uvedl majitel Zlechova.

Ten podle svých slov znovu z budovy hodlá vybudovat restauraci s ubytováním. A vrátit tak místu lesk z dob osmdesátých či devadesátých let.

Koupaliště ve Stražisku
Sezóna plováren na Prostějovsku? Spíše průměrná, hodnotí provozovatelé

Turisté se pomalu vracejí

Tento záměr pak vítají nejen turisté a místní obyvatelé, ale také zástupci samospráv.

"Měla bych velkou radost, kdyby se majiteli rekonstrukce povedlo. Budu mu držet palce," uvedla třeba místostarostka Plumlova Gabriela Jančíková.

Jak už v roce 2009 říkala Lenka Skácelová, jakmile bude přehrada opět přátelským místem pro rekreanty, měl by Zlechov znovu lákat turisty.

Zatím se tak stalo z poloviny, přehrada už je totiž napuštěná a ač na ní v půlce prázdnin byl vyhlášen zákaz koupání, návštěvníci si do lokality cestu nacházejí.

"Návrat turistů už zde máme, Zlechov by byl pak obrovskou přidanou hodnotou," řekla Jančíková k hotelu, který není jediným zpustlým rekreačním objektem v blízkosti přehrady.

Dalšími příklady jsou motel Čubernice či občerstvení nedaleko vstupu do autokempu Žralok. Zde však zatím k pozitivním změnám vedoucím k otevření nedošlo.

Plumlovská přehrada 10. srpna 2017
Zákaz koupání na přehradě stále platí. Chceme znát viníka, zní z Mostkovic