"Nakonec po složitých jednáních v posledních dnech došlo k dohodě, že Vladislav Odstrčil odstoupil z funkce předsedy, stal se jím pan Zabloudil a po dohodě posléze já. Mým posláním nebude spolek oživovat," uvedl 22. prosince na bilancující tiskové konferenci pořádané v prostorách prostějovského zimního stadionu. Upozornil, že jednání se vedla v přítomnosti primátorky Aleny Raškové.

Naděje pro mládež

Dodal pak, že další dohody se týkají spolupráce existujících klubů.

"Jednali jsme s 1913. Původně jsme neměli na řešení situace v hokeji stejný názor. Musím ale říct, že svou práci nedělají špatně, jejich tréninky jsou výborné," uvedl dále Luňák s tím, že pokud by insolvence proběhla řádně, na jaře by hráči byli volní.

A o svých dalších krocích by si už mohli rozhodnout sami.

"Každý si musí rozhodnout, jestli půjde do SK Prostějov 1913 nebo jinam. Dohodli jsme se na tom, že budou všechny věkové kategorie včetně případně krajské soutěže mužů. Co se týká licence na první ligu, usiluji o to, aby ji získal do vlastnictví A tým Jestřábů," uvedl a slíbil do budoucna užší spolupráci s novým hokejovým klubem.

Už dříve předseda SK Prostějov Milan Sedlo uvedl, že postupně nachází společnou řeč s Jaroslavem Luňákem. Potvrdil pak, že slib všech kategorií platí.

"Ano, do další sezóny počítáme se všemi věkovými kategoriemi. Do té současné jsme je nemohli přihlásit, do poslední chvíle vedení spolku LHK Jestřábi tvrdilo, že sezóna normálně proběhne. A v září, když se zjistilo, že tomu tak nebude, už bylo pozdě vše zařídit," vysvětlil zpětně nastalou situaci, kdy dvě věkové hokejové kategorie v Prostějově během září prakticky skončily, Milan Sedlo.

Hlavně aby to fungovalo

Na tiskovou konferenci se dostavilo i pět zástupců z řad veřejnosti. Mezi nimi Robert Felner, který byl mezi nejaktivnějšími diskutéry s Jaroslavem Luňákem i dalším přítomným, sportovním manažerem Jiřím Vykoukalem.

"Je pravda, že se lidé musí spoléhat na to, co přinesou média. Za sebe ale říkám, že spojení klubů dohromady by bylo dobré řešení. Hlavně aby to fungovalo," vyjádřil se.

Prostějovská hokejová kauza začala prakticky už před rokem, kdy vznikl nový hokejový klub - SK Prostějov 1913. Do něj přešla část trenérů i dětí právě z Jestřábů. Postupně mezi vedením mládeže Jestřábů a jeho konkurenty gradovaly spory zahrnující prostor na ledě, v šatnách a později také dotace. Ve chvíli, kdy se letos na jaře ukázalo, že spolek LHK Jestřábi byl v době žádosti o dotaci v exekuci, což ovšem magistrátu zamlčel, se pak daly věci do pohybu. Zastupitelé mu odmítli poskytnout dotaci, po té skončil předseda Michal Tomiga. Jeho nástupce Vladislav Odstrčil pak informoval veřejnost o nesrovnalostech v účetnictví. Ještě v srpnu pak skrze web Jestřábů vedení tamní mládeže konejšilo rozladěné rodiče, že sezóna normálně začne. Poté však hokejový svaz kvůli nesplaceným závazkům vystavil působení jestřábí mládeže stopku. V říjnu pak spolek spadl do insolvence. Samotný Michal Tomiga opakovaně popřel, že by za problémy Jestřábů stál nebo udělal něco nelegálního.