Organizace se ujal prostějovský Klub vojenské historie Dukla. S kolegy připravil různorodý program plný zajímavostí a poznání. Akci moderoval Jaroslav Dvořák z Dukly, který lákal jak na pochutiny tak na celodenní program. Návštěvníci se naučili rozpoznat československé vojáky.

Zajímavé bylo také, jak čas měnil uniformy. Jak vypadaly na začátku války, v jejím průběhu a na konci. Zkrátka vojáci za tu dobu posbírali hodně věcí od svých protivníků, které byly následně součástí jejich uniforem.

Spoustu návštěvníků zaujaly dynamické ukázky, ukázky bojů, kde se střílelo. Za zmínění stojí také ukázka kulometu Maxim, který měl velmi silnou a hlasitou střelbu.

„Na této akci jsme byli s rodinou i v minulém roce. Je nám vojenská tématika blízka, jelikož byl můj tatínek u letectva a já byl donedávna také voják. Děti si atmosféru užívají, alespoň se jim období válek trošičku přiblíží a ukáže i jinak, než z učebnic,“uvedl návštěvník Zdeněk.

Nejeden divák byl vybaven špunty do uší či klapkami, hlavně děti. Během dne probíhaly jízdy na koních a střelby z airsoftových zbraní.

K obdivu byly uniformy rudé armády, první světové války, ale i německých vojáků. Mimo venkovní program probíhaly prohlídky německé válečné nemocnice v zámeckém sklepení. Návštěvníci viděli nejrůznější nástroje, které byly balené v plátěném obalu, aby se dle potřeby daly rychle rozbalit i sbalit. Zjistili také, jaký obvaz se používal na popáleniny a že se dnes již nevyrábí, jelikož nemůže nikdo přijít na speciální recepturu a viděli i mastě s původním obsahem na omrzliny. Stejně tak mohli nahlédnout na operační stoly i postele na kterých se spalo. Na konci programu si malí návštěvníci mohli odnést nábojnice.