Zkusila štěstí a ono se usmálo. Místní amatérská fotografka Monika Vrtalová poslala své fotky z úklidu do soutěže, kterou u příležitosti uklízecí akce vyhlásila společnost TIERRA VERDE – a ve veřejném hlasování na Facebooku o nejsympatičtější fotku získala nejvíce hlasů!

Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se letos kvůli koronaviru přesunula z jara až na září.

„Do projektu se zapojujeme každý rok, ale letos lidé přišli s ještě větším nadšením než obvykle. Vždyť pohyb na čerstvém vzduchu je v současné době jedna z mála aktivit, která nám zbyla,“ řekl starosta Dobrochova Miloslav Kříž.

Místní nasbírali v příkopech podél silnic i na černých skládkách v okolí vesnice několik pytlů odpadů. Nechyběly ani některé originální kousky jako například záchodová mísa. „Je zvláštní, že i když děláme brigády každý rok, máme pořád co uklízet,“ dodal starosta se smutným úsměvem.

Dobrochovští se připravují na finále evropské soutěže Entente Floreale Europe, kam se obec kvalifikovala jako loňský vítěz celostátní ankety Zelená stuha. K péči o svou vesnici se proto snaží zastupitelé motivovat všechny občany a především děti.

„Těší mě, že děti přišly i na naši uklízecí akci. Ale dík patří všem. Když jsme viděli, jaké nadělení nám v přírodě nechali naši spoluobčané, máme před sebou ještě dlouhou cestu,“ dodal Miloslav Kříž.