Z devíti prostějovských škol bude v pondělí zavřeno sedm. Ke stávce se připojily školy Jana Železného, Melantrichova, Palackého, Dr. Horáka, Kollárova, E. Valenty a RG a ZŠ Otto Wichterleho. Stávkovat se nebude ve Vrahovicích na ZŠ Majakovského a na soukromé Základní škole Q. 

Klinika nukleární medicíny Fakultní nemocnice Olomouc má nový pavilon s nejmodernějším přístrojem PET/CT a dalším špičkovým vybavením.
Diagnostická špička. Fakultka má nový pavilon s nejmodernějším přístrojem

Podpořit zaměstnance ve školství se rozhodli i na některých středních školách. Zavřené bude v pondělí například Gymnázium Jiřího Wolkera nebo Střední škola designu a módy.

Stávkovat se bude i v obcích

Z regionu se ke stávce připojují například ve Ptení, Nezamyslicích, Klenovicích na Hané, Čelechovicích na Hané, Pěnčíně, Brodku u Prostějova, Brodku u Konice, Stařechovicích, Plumlově, Určicích či ve Ptení. Podrobný přehled stávkujících škol najdete níže na interkativní mapě. 

Rodiče dětí navštěvujících základní a mateřské školy, které se v pondělí zapojí do stávky, školy informovaly.

Výstražná stávka, 27. listopadu 2023
Celodenní výstražnou stávku základních, středních a mateřských škol vyhlásily na pondělí 27. listopadu školské odbory. Odboráři usilují o více peněz pro školství na příští rok a chtějí, aby s nimi ministr školství Mikuláš Bek (STAN) jednal.