Obec společně s vedením školy si pro ně přichystala hned několik překvapení. Patří mezi ně například nové hřiště, kde nechybí ani hmyzoviště, a také toalety. O tom všem informoval třídu naplněnou k prasknutí školáky i jejich rodiči.

„Přeji vám všem, aby se vám tady líbilo, hodně jste se toho naučili a chodili sem rádi," popřál na závěr svého proslovu starosta Milan Kiebel.

Pro něj osobně první školní den byl nepochybně také zajímavý. Sice nevedl poprvé do školy svou dceru, přesto tentokrát dorazil s ní.

Pro Marcelu Kiebelovou totiž začal první školní rok v roli učitelky.

„Těšila jsem se. S dětmi jsem byla v kontaktu už v družině, takže jsem nešla do úplně neznámého prostředí. Jsem ale trochu nervózní. Je to odpovědnost, nechci děti ani vedení zklamat," prozradila těsně před tím, než si odučila svou první hodinu ve druhé třídě.

V Čechách pod Kosířem lákají už tradičně děti na rodinné prostředí. Není divu: na pět ročníků musí stačit čtyři třídy. Nejen dobré klima školy, kterýžto termín by stejně nic dětem neřekl, však ředitelka Iveta Slámová při své řeči k žákům vyzdvihla.

„O vánočních prázdninách už si budete moct přečíst knížku sami," slíbila prvňáčkům, a vlastně i rodičům, kvalitní výuku.

Na ni se pak řada z nových žáčků zjevně těšila. Rozzářené oči, spousta nadšení.

„Do školy jsem se těšila. Hlavně na počítání, i když to ještě neumím," prozradila šestiletá Monika.