„Hned první neděli prošlo turnikety pětaosmdesát lidí. Pak už bylo kvůli počasí zavřeno," uvedl Vladimír Průša, ředitel Domovní správy Prostějov.

Areál v Krasicích otevřel letos své brány v pátek 17. května. Ráno to tehdy vypadalo, že počasí plavcům vyjde. Odpoledne ale začalo pršet. 

„V květnu je návštěvnost vždy slabá. Třeba loni tento měsíc přišlo do aquaparku sto dvacet návštěvníků," zmínil se Průša.

Ovšem červen, to už je jiná písnička.

„Loni v červnu prošlo turnikety jedenáct tisíc lidí," přiblížil Vladimír Průša.

Jak to bude letos před prázdninami? Meteorologové zatím vedra neslibují. Do zhruba půlky června má být dle dlouhodobých předpovědí pod mrakem s občasnými dešti a bouřkami. Teploty mají vyšplhat nejvýš ke 24 stupňům.

V červnu je aquapark v Krasicích otevřen od 10 do 19 hodin. V červenci a srpnu pak od 9 do 20 hodin. Provoz ovšem běží jen za dobrého počasí.

Areál láká na atrakce pro děti jako je vodní míč, skluzavka či tobogan. Vodu v nerezových bazénech ohřívají čerpadla. Loni k nabízeným atrakcím přibyla i mořská koupel. Letos se nabídka aquaparku rozšíří o Tropical bar s osvěžením.

Celodenní vstupné začíná v areálu v Krasicích na dvaceti korunách pro děti do 6 let a končí na osmdesáti korunách pro dospělé.