„Po odborné stránce je na tom zdravotnictví dobře, avšak je nehospodárné," řekl přítomným ministr financí, který také zopakoval svou tezi, že stát sice není firma, ale měl by tak být řízený. Stejně tak se dotkl tématu centrálního nákupu lékařského vybavení.

Pak však přišly na řadu dotazy a připomínky.

„Centrální nákupy? Proč ne? Ani vyšší transparentnosti se nebudeme bránit. Chtělo by to ale také, abychom už neměli plat podavače u zedníka," odpověděl mu internista a odborář Alexandr Trunečka, který poukázal například na podhodnocení zdravotních sester.

Za pravdu mu dal také jeho kolega z nemocnice.

„Nějaké peníze si vyděláte, když to ale přepočtete na hodiny, tak vám z toho vyjde hodinová mzda kolem sto padesáti korun," sdělil.

Během setkání nakonec Andrej Babiš čelil i dalším dotazům. Několikrát také zopakoval, že není odborník na zdravotnictví. Jeho slova slyšel také primář Petr Konečný.

„Mám z toho smíšené pocity. Bylo to významné setkání, ale pan Babiš není tím, kdo by mohl vyřešit problémy zdravotnictví," řekl pro Deník.

Vyjádřil se pak také k platové otázce.

„Nejde ovšem jen o peníze. Kolega to řekl krásně. Je to, jako byste hladovému, který chce najíst, koupili hezký kabát," řekl s tím, že významnou roli hraje také vytížení lidí a skutečný čas, co tráví v práci.