Prostějovští hokejisté budou chtít před domácím publikem odčinit debakl s Přerovem, kdy v prvním letošním derby nedokázali dát ani branku a prohráli vysoko 5:0. První reparát dokázali složit ve středu na ledě Poruby. Ve vyrovnaném zápase dokázali střelit dva góly a brankář Adam Vrba si po výtečných zákrocích udržel čisté konto.

ČTĚTE TAKÉ: Jestřábi pomáhají se sbírkou pro Michalku, přispějte víčky z PET lahví i vy

K úspěchu v Porubě Jestřábům dopomohla i lepší sehranost obrany, která s Přerovem totálně propadla. „Do sestavy se nám vrátil Kolibár a vypomohla nám i nová posila ze Zlína Michael Janota. Jsem rád, že se nové posily uvedly dobře a máme se v případě potřeby na koho obrátit," pochvaloval si trenér Prostějova Petr Zachar.

„Taky nemůžeme srovnávat výkon naší obrany proti velmi kvalitnímu Přerovu a proti Porubě, takže až Havířov nás lépe prověří," připomněl Zachar.

Havířov naopak od Prostějova v prvních čtyřech kolech ještě neklopýtl a jako jediný tým s plným počtem bodů vévodí tabulce.

V posledních dvou utkáních soupeře přímo deklasovali. Nejprve v sobotu rozstříleli Vsetín 8:2 a následně ve středečním duelu nasázeli Novému Jičínu šest branek a sami dostali jen dvě.

Zápas i přes výsledek nebyl až tak jednoznačný, ještě na počátku třetí třetiny dokázali hokejisté Nové Jičína vyrovnat, pak ale přišla hra pod taktovkou domácích, která přinesla další čtyři branky.

„Máme velice těžký los na začátek sezony, týmy typu Opavy, Přerova, Poruby a Havířova jsou výborné hokejové celky, které potkat tak brzy po zahájení ročníku není zrovna optimální. Ale věřím, že to naši hráči zvládnou," shrnul kouč prostějovských hokejistů Zachar.

Oba týmy dělí sice jen tři body, přesto hlavním rozdílem bude hra obrany, zatímco Havířov dokázal nastřílet dvacet gólů, obdržel jich jenom šest. Jestřábům se sice povedlo nastřílet už osmnáct branek, ale také šestnáct dostali.

Souboj dvou týmů z čela tabulky přinese jistě zajímavou podívanou. V posledním utkání se silným soupeřem se Prostějovu nedařilo, a to hlavně v obraně. Zápas s Havířovem ukáže, jak dovedou Jestřábi čelit nejsilnějším celkům, a hlavně prověří prostějovskou obranu.