„Na čtvrteční večer jsme pro návštěvníky Prostějovského léta připravili Mafiánskou noc. Ve Smetanových sadech hrála jazzová hudba, na pódiu se promenádovali mafiáni a kabaretní tanečnice. Nabídli jsme například i módní přehlídku v retro duchu a boxerský zápas,“ přiblížila pořadatelka Martina Drmolová z Kulturního klubu Duha fungujícího v rámci Městského úřadu v Prostějově. Podotkla, že pro děti měli nachystané mafiánské hry pod taktovkou nadšenců z místního Ekocentra Iris.

„Loňské Prostějovské léto bylo fajn, tak jsem se na jeden z jeho čtvrtků vypravila i letos,“ prozradila patnáctiletá Aneta z Myslejovic. I ona si vyzkoušela nabíjení zbraně a střelbu slepými náboji. Proti rychlému Lojzovi ale neměla šanci.

Na lavičce za altánem seděla v sadech i čtrnáctiletá Samara.

„Mám ráda prostředí třicátých let,“ pochvalovala si vystoupení, o něž se postarali Berounští měšťané – skupina scénického šermu v rolích mafiánů a hudbu v podání muzikantů z tělesa Classic Jazz Collegium. Jedinou starost dělalo návštěvníkům, sešlo se jich zhruba pět set, čtvrteční deštivé počasí.

„Potěšilo nás, že přeháňky lidi od návštěvy Mafiánské noci neodradily,“ pochvalovala si Martina Drmolová.

Mafián Lojza

Lojza Grepl z Prostějova - nejrychlejší mafián

Mafiáni v akci

Mafiánská noc ve Smetanových sadech
Mafiánská noc ve Smetanových sadech
Mafiánská noc ve Smetanových sadech

Mafiánské obecenstvo

Mafiánská noc ve Smetanových sadech
Mafiánská noc ve Smetanových sadech