„Teď o víkendu bylo u nás nabyto. Přispělo k tomu samozřejmě i počasí," uvádí starosta Mostkovic Jaroslav Peška o kempu Přehrada, který obec vlastní.

Srovnává přitom loňský a letošní rok. Oproti minulé sezóně je podle něj ta probíhající pořádnou změnou.

„Loni většinu srpna pršelo. Teď to vypadá dobře, zatím jsme za návštěvnost obce a kempu spokojení," dodává starosta.

SOUVISEJÍCÍ: Na přehradu se sjíždí rekreanti. Plno už ale nebude, myslí si jeden z nich

Ve Žraloku je plno lidí

Souhlasí s ním také správce plumlovského autokempu Žralok Petr Piňos. Ani zde si podle jeho slov nemohou stěžovat na nezájem turistů.

„Od čtvrtka do neděle bylo plno. Od neděle do středy je zde tak padesát až šedesát lidí," hlásí s tím, že po příštím víkendu bude v kempu plno.

„Lidé se registrovali už během února a března. Už se dokonce snaží svůj pobyt přizpůsobit akcím, které zde pořádáme," vysvětluje Petr Piňos.

Ten může mít ještě jeden důvod k radosti. Rekreanti totiž v současnosti nechodí kvůli koupání pouze na pláže Plumlovské přehrady, ale zkouší se osvěžit i v Podhradském rybníku sousedícím s autokempem.

„Sám jsem byl překvapený, ale v červenci už jsem zažil pláž u rybníka ze tří čtvrtin obsazenou. Lidé mi říkají, že pokud vítr fouká z určité strany, tak je zde lepší voda než v přehradě," dodává.

Na zámek táhnou akce

Zájem o rybník potvrzuje také Kateřina Jenešová pracující pro Plumlovský zámek.

„Všimla jsem si, že se v rybníce turisté docela koupou. Pokud se pak týká návštěvnosti zámku, tak je na obvyklé úrovni. Nezaznamenali jsme pokles," informuje. Stejně jako ve Žralokovi i na nedalekém zámku zaznamenávají větší nápor turistů během akcí.

„Je tomu tak. Například pohádkové prohlídky nám zvedají návštěvnost," informuje Kateřina Jenešová.