"K otevření prodejny v ulici Anenská v Prostějově by mělo dojít v první polovině prosince tohoto roku, a to za předpokladu, že nenastanou žádné komplikace," odpověděl na přímý dotaz Deníku Tomáš Myler, mluvčí Společnosti Lidl.

Lidé jsou nedočkaví

"Když ho začali bourat, tak jsem myslela, že to bude nekonečné. Vidím na Lidl z okna, už se nemůžu dočkat, až tam zase budu moci chodit nakupovat. Jsem ráda že už budu mít opět obchod na dosah," říká Jana Harviliková.

"Nová prodejna se bude od původní lišit moderním architektonickým pojetím, nově uspořádaným vstupním zádveřím, vzdušným a velkoryse pojatým vnitřním prostorem s dostatkem denního světla. Vítanou novinku budou představovat i široké uličky, větší úsek čerstvých potravin či nové pokladny s velkým odkládacím prostorem," popisuje Tomáš Myler, s tím, že modernizace se týká i parkoviště: "Nabídne rozšířená parkovací stání o šířce 2,70 metru pro více než 130 aut včetně vyhrazených parkovacích stání pro rodiny s dětmi."

Na hodinu a půl parkoviště zdarma

Zvýšený komfort nebude zadarmo. Po hodině a půl stání se bude platit.

"Parkování po dobu devadesáti minut bude pro zákazníky zcela zdarma. Po devadesáti minutách, což je doba, která je dle našeho průzkumu dostačující k nákupu, je každá další hodina zpoplatněna částkou sto korun," informuje mluvčí Lidlu. Dodržování výše uvedené doby bude hlídat závorový systém.

Nová prodejna Lidl v prostějovské Anenské ulici. 24.11. 2020 - vizualizaceZdroj: Společnost Lidl

Nová prodejna Lidl v prostějovské Anenské ulici. Vizualizace: archiv společnosti

Čeká se boj o každé místo

"Každopádně je to pěkný bordel. Vím, že když se prvotně Lidl začal stavět, bylo se zástupci města dohodnuto, že část parkoviště bude dána k dispozici zdarma lidem ze sídliště, právě kvůli nedostatku parkovacích míst. Bohužel tato dohoda byla jen ústní…, to znamená na dobré slovo," kroutí hlavou nedaleko bydlící Helena Chalánková a pokračuje: "A vidíte, najednou je vše jinak… U nás tak vznikají téměř boje o každé volné místo, ale nikdo s tím nic nenadělá!"

Se zahájením rekonstrukce Lidlu a tím spojeného uzavření tamního parkoviště, vybavili majitelé sousedící pasáže Anděl svou parkovací plochu také závorovým systémem.

"K instalaci závor a částečného oplocení parkoviště nás donutily okolnosti. Lidé bydlící na nedalekém sídlišti, se mylně domnívají, že se jedná o veřejné prostory. Nás stála, nebo stojí celková údržba nemalé peníze," vysvětluje Michal Juráček za správcovskou společnost R&G ZESTA.

V Prostějově se nacházejí dvě prodejny Společnosti Lidl. V Anenské ulici a Na Újezdu.