„V případě dostavby cesty do Žešova už proběhlo výběrové řízení a příští týden na radě města se bude schvalovat jeho vítěz. Práce pak mohou pokračovat," řekl náměstek primátorky Zdeněk Fišer ke stavbě, kterou roky brzdily výkupy pozemků.

Další podrobnosti dodal Petr Brückner z Odboru rozvoje a investic.

„Výběrové řízení na firmu, která by měla dokončit cyklostezku mezi Bedihoští a centrem Prostějova ještě není ukončené. Předpokládáme, že dojde k zahájení prací na přelomu června a července," informoval s tím, že stejný termín platí i pro pokračování výstavby cyklostezky do Žešova.

Práce naopak ještě nezačaly na jiných místech. V opačném případě už by totiž byla na pořadu dne například stavba cyklostezky do Mostkovic.

„Je zde stejná dohoda jako mezi Prostějovem a Kostelcem. Mostkovice si tedy postaví úsek na svém katastru. Dokumentace už sice je, ale dojde ještě na žádost o dotaci," prozradil náměstek, který má na starosti investice města.

Zajímavá varianta do Seloutek

Na radnici pak začali ve středu zvažovat také další možnost, kam cyklostezku v budoucnosti vybudovat.

„Předevčírem jsme se začali domlouvat na cyklostezce do Seloutek. Návrh vzešel ze strany Seloutek a je velice zajímavý. Pravděpodobně by trasa vedla z Domamyslic, ne z Určické ulice," řekla k možnosti Alena Rašková, s tím, že by se mohlo s přípravami začít příští rok.

Do té doby by naopak měla být definitivně hotová stezka v Holandské ulici. Posunují se pak také přípravy na propojení Vrbátek a Prostějova cyklostezkou.

Jednáme se Správou železničních dopravních cest, protože vlastní pozemky podél trati, na nichž bychom rádi cyklostezku měli. Jednal jsem ohledně této záležitosti také s představiteli Prostějova," uvedl starosta Vrbátek Ivo Zatloukal.

Olomoucká? Stále trochu divočina

Stavbu cyklostezek chválí i zástupci opozice. Jedním z nich je například prostějovská zastupitelka Zuzana Bartošová.

„Jsem určitě zastánkyní budování cyklostezek. Není rozumné, aby se cyklisté motali mezi auty," uvedla politička zvolená za lidovce. Zároveň se také vyjádřila k situaci v Prostějově.

„Hlavní osa cyklostezek už existuje. Například na Olomoucké by se však měla dodělat. Problémem je hlavně projíždění křižovatek, do nichž má hodně cyklistů strach vjet a tak pokračují raději po chodníku, což je špatně," řekla pro Prostějovský deník.