"Rekonstrukce ulice Zádvoří byla nutná. Obyvatelé Konice po ní volali dlouhé roky," říká konický starosta Michal Obrusník (STAN).

Ilustrační foto
Statečná prodavačka strhla zloděje prstenů na zem a počkala na policii

Stavební práce byly zahájeny 3. července a silničáři se činí v úseku od Vyšehradu až po křižovatku s Chmelnicí. "Bude položena nová vozovka, uloženy všechny inženýrské sítě a dojde i na chodník a veřejné osvětlení," přibližuje Obrusník.

Řidiči berou uzavírku s nadhledem

"Stalo se mi to už v minulých letech. Projedu půl okresu a nakonec se do Konice dostanu, i když pořádně nevím odkud," s úsměvem glosoval například Jiří Suchomel.

Oficiální objížďka navádí na Březský vrch. "Objízdná obousměrná trasa je vedena přes Ochoz, Klužínek, Hvozd a Březsko," navádí dopravní web. Do Konice se z Prostějova dá dostat ale i přes Ptenský Dvorek, Stražisko, Čunín a Křemenec.

Koupaliště Stražisko. Ilustrační foto
Kolik stojí koupání na Prostějovsku? Nejlevnější jsou biotopy

"Vnímáme, že je Konice dopravně omezená. Musíme vydržet, chceme aby byla začátkem září ulice Zádvoří průjezdná," dodal starosta. Prioritou stavařů je tedy vozovka. Po jejím zhotovení a usazení obrubníků přijdou na řadu chodníky a veřejné osvětlení. Termín dokončení stavby je 15. září letošního roku.