Zkušebna, sklad materiálu i jeviště. To vše byla budova v areálu v Olomoucké ulici pro divadelníky.

"Jestli budeme zkoušet, tak asi někde po bytech," poznamenal loni v prosinci Aleš Procházka. A divadelníky označil za kočovníky. Z donucení.

Město zatím pomohlo Pointu jen částečně. A to prostory k uskladnění.

"Byly nám slíbené prostory na bývalé ZŠ Husova," prozradil za divadlo Point Miroslav Ondra.

Podle něj letošní situace má na divadlo, které hraje běžně pro stovky lidí, velmi špatný vliv.

"Je to velký problém. Když není kde zkoušet, tak to divadlo skoro přestává existovat. Maximálně můžete vyrazit na výjezd s něčím už nastudovaným," poznamenal.

Hrají dál, problémy trvají

Což se také děje, Point ve své činnosti zcela neustal. Hry jako třeba Baskervillská bestie tak mohou lidé chodit navštěvovat dál. I kvůli neexistujícímu trvalému jevišti však naposledy členové Pointu zahráli v polovině září. Což rozhodně nebývalo zvykem.

Pomocí se v minulost zdál Plumlovský zámek se svými prostory. Jak se ale ukázalo, bez zázemí v Prostějově se divadlo prostě neobejde.

"Nabízel jsem Pointu možnost zde načas získat zázemí, dobře je znám," potvrdil kastelán zámku Pavel Zástěra.

"Jenže problém je trochu s dojížděním a navíc přes zimu nevytápíme," prozradil překážky pro umělce.

Ještě rok zpátky se množily i spekulace o zániku Pointu. Ty se sice nepotvrdily, pokud by ale k němu tehdy došlo, jednalo by se o další kulturní instituci mizící z prostějovské scény. Předchozí byl květnový konec hudebního klubu Apollo 13, tou dobou jediného v Prostějově.

Nicméně podle vyjádření nové náměstkyně primátora pro oblast kultury, Milady Sokolové (ODS), se divadlu blýská na lepší časy.

"V současné době už zkouší divadlo Point v prostorách bývalé základní školy na Husově náměstí a pokud mám informace, dovybavuje z prostředků dotačního titulu Olomouckého kraje potřebné prostory pro zkoušení i pro hraní. Začátkem roku 2019 dojde k dokončení dovybavení těchto prostor a divadlo Point začne opět hrát pro veřejnost," prozradila.