Jednou z vůdčích osobností, které k sobě přitáhl hlavní zakladatel a šéf souboru Aleš Procházka, je jednadvacetiletý Jakub Hyndrich z Plumlova. Před třemi lety na gymnáziu odmaturoval a v současné době studuje na olomoucké univerzitě filmovou a divadelní vědu.

„Začínal jsem jako herec a občas se na jevišti objevím i teď, ale není to moje parketa. Mnohem víc mě baví připravovat a režírovat představení. V Pointu ale v zásadě všichni dělají všechno, je to kolektivní práce,“ vysvětlil Jakub.

„Chtěl bych, aby k nám do divadla chodili hlavně studenti, i když okruh našich diváků se v poslední době značně rozšířil,“ svěřil se Jakub Hyndrich s tím, že mladí lidé dnes nechodí na klasická témata, a proto se je snaží zpracovávat nově.

„Pokud je hned v úvodu nezaujmeme, odejdou. Představení se snažíme oživovat hudbou, filmovou projekcí a dalšími moderními prvky. Často experimentujeme a zkoušíme i okrajové žánry. V naší produkci se objevuje třeba fantasy nebo politika. Měníme i rozestavení prostoru, abychom byli více v kontaktu s diváky,“ zmínil se mladý režisér.

Point pořádá také improvizované večery plné scének a vystoupení hostů i diváků. „Zveme také divadla a hudební skupiny. Spousta kapel u nás zažila svůj debut,“ konstatoval Jakub, který prostějovskému divadlu dává většinu svého volného času a někdy vypomáhá i s organizací kulturních akcí na plumlovském zámku.

Ansámbl díky podpoře gymnázia nemusí řešit existenční problémy tak jako jiné soubory. „Je to malý zázrak. Máme dobré technické vybavení. Jediným problémem je to, že každý rok po maturitě odejde část souboru na vysoké školy a přijdou nováčci,“ konstatoval Jakub Hyndrich.

„Pro mě je to nejlepší praxe. Spousta mých spolužáků tuto možnost nemá,“ dodal mladý nadšenec, který se chce časem postavit na vlastní nohy, ale zatím ještě neví, zda se v budoucnu zaměří víc na divadlo nebo na film.