Nejlepší tanečníci z dvanácti států již včera začali bojovat o tituly mistrů světa, Evropy a o světový pohár. Jejich klání bude pokračovat ještě dnes a zítra. „Připravovali jsme se opravdu poctivě. Trénovali jsme celé dny i ve svém volném čase jsme si nacvičovali choreografii. Sám jsem zvědavý, jak letošní mistrovství dopadne,“ řekl Michal Zatloukal z prostějovské taneční školy Hubený, která je jedním z favoritů soutěže. „Máme několik želízek v ohni, ale letošní konkurence je opravdu veliká. Je tu spousta dobrých tanečníků, prosadit se nebude vůbec jednoduché,“ dodal mladý tanečník.

Kromě českých závodníků se na tanečním parketu předvedli soutěžící ze Slovinska, Slovenska, Polska, Norska, Itálie, Finska, Ruska a Švédska.
„Zatím vše probíhá podle plánu. Ze šampionátu navíc bude pořízen čtyřicetiminutový televizní pořad, který odvysílá Česká televize počátkem července, takže ti, co se na Diskodrom nedostali jej mohou zhlédnout doma u televize,“ prozradila ředitelka Kulturního klubu Duha, který akci pořádá Alice Gregušová.