Radost z vítězství a velké zklamání z prohry. I to byl obrázek mezinárodní taneční soutěže Diskodrom 2007 v Prostějově. O titul mistrů Evropy, světa a o světový pohár se utkali nejlepší tanečníci z dvanácti států.

„Malé skupiny, formace, děti a dospělí se předvedli v disciplínách disko dance, disko free style, street dance nebo v hip hopu a show dance formacích. Soutěž byla tvrdá a náročná,“ řekla Alice Gregušová, ředitelka Kulturního klubu Duha, který akci pořádal.

Svá želízka v ohni měla i prostějovská Taneční škola Hubený. Její svěřenci vybojovali na mistrovství Evropy několik zlatých medailí, přední příčky si udrželi i na mistrovství světa. „Jediné, co mě zarazilo, byl přístup některých porotců. Ti u kategorie disko dance preferovali baletní a gymnastické prvky, které tam nepatří. Připadala jsem si spíš jako na soutěži v gymnastice a ne jako na tanečních závodech,“ namítala hlavní trenérka prostějovských tanečníků Kateřina Hubená.

„Naši tanečníci ale odvedli kus práce a zatančili skvěle,“ pochválila Hubená své svěřence. Jedné z nejvyšších met dosáhl prostějovský tanečník Michal Zatloukal, který se stal mistrem Evropy v kategorii disko dance. „Nebylo jednoduché se prosadit. Vítězství jsem nečekal,“ řekl mladý tanečník.

Milovníci tance, kteří se na Diskodrom nedostali, se mohou k mistrovství vrátit u televize. Čtyřicetiminutový záznam odvysílá Česká televize počátkem července.

Příběh jednoho z tanečníků najdete zde: