"Náš klub byl neoficiálně založen před rokem. V současnosti máme pětadvacet členů a členská základna stále roste. V nejbližší době bude DG Club Tailors založen oficiálně, i když fungujeme delší dobu," sdělili Deníku zakladatelé klubu Robert Rulla a Petr Žák s tím, že domovským hřištěm je DiscGolfPark Hloučela.

"Nejčastěji trénujeme na Hloučele, často se ale scházíme i na hřišti v Otaslavicích," doplňují oba.

Za severní stranou haly Sportcentra DDM v Prostějově vznikne do tří měsíců nové pumptrackové hřiště. V současnosti už je plocha zbavená křovin a čeká na příjezd bagrů. 22.2. 2022
U Sportcentra vznikne pumptrackové hřiště. A vhodné bude pro malé i velké

Turnaj sklidil uznání

Devítijamkové hřiště v lesoparku a těsné blízkosti říčky dalo hráčům pořádně zabrat.

"Prostějovské hřiště je jak milované, tak i nenáviděné zároveň. Spousta stromů a voda dává hře velké grády. Je to velmi těžké hřiště ale všem hráčům se u nás moc líbilo," komentoval premiérovou soutěžní akci Rulla s tím, že pochvalu sklidilo i zázemí a občerstvení přichystané dobrovolnými hasiči z Bílovic.

"Zúčastnilo se 47 hráčů, z toho 17 bylo z našeho klubu. Absolutním vítězem se stal Michal Pospíšil ze Šumperka s výsledkem -12 bodů. Těsně druhý byl Matouš Novák z Opavy (-11) a třetí místo patřilo Filipu Conkovi z Eagles Uničov (-7). Mezi ženami zvítězila domácí Barbora Havlová (+2), druhá byla Teresa Poušová z klubu Animals Brno (+13) a třetí Monika Rullová z Tailors Prostějov (+14)," přidal něco z výsledků jeden z ředitelů turnaje Petr Žák.

Projekt Lenky Skalíkové na stavbu workoutového hřiště na náměstí Spojenců usiluje o hlasy občanů Prostějova. Únor 2022
Vznikne na "Ruďáku" workoutové hřiště? Šanci má, jako i další projekty

Prostějované objíždějí i republiku

"Několik našich členů vyráží na turnaje pravidelně. Prakticky každý víkend jsou někde na Moravě nebo ve Slezsku," říká Rulla s tím, že Petr Žák, Ondřej Štuller nebo Robert Rulla už absolvovali i prvoligová klání a dokonce i mistrovství republiky. Například Petr Žák a Barbora Havlová získali třetí místo na mistrovství republiky dvojic. V konečném pořadí loňské Discgolfové ligy Moravy a Slezska je mezi ženami první Barbora Havlová a třetí Monika Rullová. Mezi muži patří sedmá příčka Robertu Rullovi, devátý je Petr Žák a dvaadvacátý Ondřej Štuller.

"Medailové nebo bramborové pozice v začátečnických kategoriích za sebou mají i Bořek Chmelík, David Kopecký, Pavel Dobeš a Jakub Kroupa. Máme i hráče ve věkových kategoriích nad 40 a 50 let. Mezi těmi mladšími obsazují přední příčky Jirka Trojan i Petr Kováč," uzavírá Robert Rulla.