Spouštědlem byla společná karanténa.

"Původně to žádný herní koutek být neměl. Napadlo nás to v únoru, když jsme se začali doma nudit, protože jsme měli celá rodina covid. Sehnali jsme přes známé pařezy a udělali Skřítkov. Úmysl byl takový, že je vystavíme a budou jen na dívání," ohlíží se ke zrodu myšlenky Jitka, která společně se svým přítelem Pavlem a dcerami Kristýnkou a Kájou vytvořila.

Stavba cyklostezky spojující Anenskou ulici s Anglickou v Prostějově. 18.5. 2022
Cyklostezku mezi paneláky konečně staví, po čtyřech letech

"Chtěli jsme je nechat v zahradě jen pro naše holky. Pak jsme si ale řekli, že by to byla škoda, aby se nepotěšily i jiné děti."

Skřítky následovaly další nápady. "Pavla baví práce se dřevem a postupně udělal Človíčkov, já jsem vymyslela, že by tam mohly být rybičky a děti je začaly chytat. Pak už to šlo dál. Nakoupili jsme zvířátka a přítele jsem přemluvila, aby udělal pro holčičky i kuchyňku," směje se Jitka s tím, že je zájem maminek s dětmi mile překvapil.

"Velice nás těší, že se u našeho domu zastavují a děti si zde hrají. Vždycky když vařím, dívám se z okna, které děti zrovna jdou. Zastavují se i starší lidé a prohlížejí si náš svět."

Svět podporuje sedmdesát příznivců. Spoluatorka projektu založila i facebookovou skupinu.

"Jmenuje se Svět na Jabloňové, aby lidé věděli, kde se vlastně naše hrací plocha nachází. Musím říci, že nám nic neubývá, spíše nám figurky přibývají. Jsem ráda, že si toho maminky i děti váží. Navíc má naše plocha i druhotný efekt v tom, že se zde navazují kontakty a děti se vzájemně seznamují," uzavírá činorodá maminka dvou malých děvčátek.