Stromy v japonském stylu. "Domluvili jsme se, že dětem postavíme nové ohniště a vysadíme stromky. Přivezli jsme roubovanou moruši, rododendron na kmínku nebo speciální magnólii, která má žluté květy. Samozřejmě je to pro děti, tak jsou tu i angrešty, rybízy či malinojahodník," popsal jeden ze tří nadšených sadařů Lukáš Lipner s tím, že vysadili i kvetoucí rostliny, aby se vedle mlsných jazýčků potěšilo i oko.

"Z jedné strany mohou zobat, z druhé se kochat," smál se Lipner.

Sraz japonských aut v plumlovského kempu Žralok, 14.8. 2021
Japonská invaze ve Žraloku! Takto vypadá slet "krasavců s nesmrtelnými motory"

Ohniště je ze šamotek.

"Nechtěli jsme nic betonovat, vyskládali jsme ohniště ze šamotových cihel, aby sem vizuálně zapadlo," vysvětloval jeden ze tří dobrodinců. Ti přijeli svými japonskými vozy ráno a do oběda měli hotovo.Děti získaly příjemné zákoutí.

"Od prvotní myšlenky až po samotnou realizaci musím říci, že je s kluky výborná spolupráce. Vymysleli japonskou zahradu, což tematicky zapadá k jejich zájmům. Z našeho pohledu musím říci, že je to velmi hezké. Jedná se o zkrášlení místa, kde s dětmi pravidelně v letních měsících sedáváme a někdy i opékáme," neskrýval spokojenost ředitel domova Radim Kratochvíl, který vysekl mladíkům poklonu: "Já musím s uznáním konstatovat, že kluci veškerý materiál sami nakoupili, přivezli a nakonec i vlastníma rukama zasadili. Vložili do toho svůj volný čas, finance a energii. Moc jim děkujeme."

V plánu jsou i lavičky. "V Plumlově jsme ještě neskončili. Chceme zrenovovat staré lavičky, aby to bylo kompletní. Původně jsme to chtěli udělat v jednom zátahu, ale nevybralo se tolik peněz. Takže se ještě vrátíme i s truhlářem," slibuje Lukáš Lipner.