Před časem rekonstruované zákoutí s herními prvky pro malé i větší děti a sadovou úpravou hojně užívají milovníci chlupatých mazlíčků. Exkrement, který po sobě pes zanechá, však zodpovědně odklidí jen málokdo.

„Už dvakrát jsem do psího lejna šlápla, protože v husté trávě nebyly hromádky vidět. Všimla jsem si toho až doma. Zarazil mě totiž neuvěřitelný zápach, který do mého bytu nepatří,“ postěžovala si pětašedesátiletá paví Věra, která na hřiště ve zmíněné lokalitě chodí se svou pětiletou vnučkou.

Rodičům po obdobných zkušenostech došla trpělivost a obrátili se ústně i písemně na městské zastupitele s žádostí o řešení problému.

„Prozatím jsme dětské hřiště opatřili označením s piktogramem a upozorněním, kam psi nemohou,“ uvedl místostarosta Pavel Drmola s tím, že radnice připravuje další opatření, které vymezí zvlášť prostor pro hry dětí a venčení psů.

„Chceme jasně opticky oddělit parkovou úpravu od místa, kde si hrají děti živým plotem. Výsadba je naplánovaná na jaro příštího roku, aby se keře chytily,“ poznamenal Drmola.

Výsadbu bude financovat odbor komunálních služeb, který má pro podobné úpravy vlastní prostředky. Investice si vyžádá několik desítek korun.