"Je to krásné. Člověk když jde na procházku, tak se zastaví a podívá, ze které školy nebo školky, ten který stromeček je. Vnučka mi hlásila, že se musím jít podívat na ten jejich," chválila nápad například Marie z Prostějova.

Výroba a samotné zdobení se líbí i dětem. V úterním dopoledni to potvrzovalo hned několik skupinek prcků z mateřských škol, které střed města naplnily radostným výskotem.

Na starém židovském hřbitově v Prostějově, se v neděli 20. listopadu vzpomínalo na rabína  Cvi Jehošuu Horowitze. Dorazil i vídeňský rabín Arie Folger (vlevo) a vrchní zemský rabín Karol Sidon (uprostřed).
V Prostějově se vzpomínalo na rabína Horowitze. Přijel i Karol Sidon

"Jsem velmi ráda, že se aktivita, kterou jsme v roce 2014 co by Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci se Zdravým městem Prostějov do Prostějova přivedli, uchytila a stala tradicí. Náměstí je krásné díky umu dětí a paní učitelek. Vždy se kocháme kreativitou a nápady, které stromečky nesou. Děti zvou své rodiče a prarodiče stromečky obdivovat a náměstí tím ještě více žije," komentovala v současnosti 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Malinkaté stromečky budou zdobit děti až do pátku 25. listopadu, kdy dojde i ke slavnostnímu rozsvícení toho největšího.