Akce se konala v rámci vzdělávání a rozvíjení sociálního myšlení dětí. Učitelé se v nich snaží probudit empatické cítění a pomoc čtyřnohým kamarádům je krásná možnost, jak toto učení využít v praxi běžného života. Děti se tak naučí jak pomoct druhému, nejen člověku, ale i němé tváři.

„V průběhu měsíce listopadu jsme s dětmi začali sbírat pro pejsky různé dobrůtky, které by jim udělaly radost pod stromečkem. Do Vánoc se nám podařilo pejskům přichystat přes 17 kilogramů piškotků, téměř 22 kilo masa v konzervách, 58 kilo granulí, spoustu pamlsků a kousacích tyčinek,“ uvedla učitelka a zároveň organizátorka akce Romana Sedmerová.

Nadílku pro pejsky si v mateřské škole těsně před Vánoci vyzvedl vedoucí útulku a byl mile překvapen, kolik dárečků děti připravily.

„Já bych všem chtěla moc poděkovat a popřát dětem, jejich rodičům i všem ostatním hodným lidem, kteří nám do sbírky přispěli, spoustu zdraví, štěstí, pozitivní energie a doufám, že se nám společně i v budoucnu podaří vykonat další, třeba že jen drobné, dobré skutky, které někomu pomůžou či udělají alespoň radost,“ dodala závěrem Romana Sedmerová.