„Dobrý?" ptá se Cosimo teenagera, kterému sestřihl patku. Mladík požaduje ještě drobnou úpravu.

„Tady to chci kratší," ukazuje. Nůžky kadeřnického mistra rychle zašmikají. Chlapec se spokojeně usměje.

Na křeslo usedá dívka. Popisuje, že chce ostříhat tak, aby mohla nosit nízkou pěšinku napravo a culík. Kadeřníkova partnerka a šéfka salónu Italiano se sídlem v Olomouci Michaela Kratochvílová přání zákaznice rychle tlumočí. Mistr pokývne hlavou a pouští se do díla.

„Cosimo stříhá, já češu," usmála se Michaela, když brala do ruky fén.

Kadeřnictví Italiano rozjela olomoucká rodačka a spolu se svým italským přítelem před zhruba devíti měsíci. Předtím žili ve starobylém italském univerzitním městě – Boloni.

„Život tam byl hektický, zde je to klidnější," pochvaluje si Michaela.

Cosimo má dobré srdce. Děti z nemajetných rodin stříhal zadarmo už ve svém salónu ve zmíněné Boloni. Na Hané, kde působí pouhých pár měsíců, už stihl ostříhal caparty z kojeňáku.

„Byli jsme tam dvakrát. Zde v Plumlově jsme prvně. Přijede zase, jak to bude potřeba. Myslíme si, že naše pomoc je úplně něco jiného, než dětem dávat peníze," řekla Michaela.

Že děti z domova díky salónu Italiano zažily něco výjimečného potvrdila jedna z vychovatelek. Prozradila, že děti obvykle navštěvují kadeřníka jen o narozeninách – tedy tehdy, když se jim sejde trošku víc financí.

Radim Kratochvíl, ředitel Dětského domova v Plumlově, se nad pomocí ze strany olomouckého kadeřnického salonu rozplývá. „

Byla to perfektní akce, děti jsou nadšené," prohlásil.

Jak se Michaela a Cosimo dozvěděli o Dětském domově v Plumlově?

„Od jednoho z našich zákazníků, který se narodil v Prostějově a žije v Olomouci. Chodí se k nám stříhat s celou rodinou," vysvětlila Michaela, šéfka kadeřnictví Italiano.