A dělo se tak pod dohledem zkušených sportovců. Těch se do obce deset kilometrů od Prostějova sjelo hned několik. Včetně olympionika, lyžaře Ondřeje Banka.

„Není v dnešní době jednoduché dostat mládež a děti ke sportu. Hlavní je, aby to pro ně byla zábava. I když pokud je zajímají i výsledky, tak proč ne," sdělil sportovec.

Ondřej Bank byl svědkem sportování pěti čtrnáctičlenných družstev.

Podávaly se i kopaly míče, skákalo, dělaly dřepy. To vše nejdříve na rozcvičku a vzápětí načas.

„Celkově se na škole snažíme hodně sportovat a mít spoustu kroužků. Dokonce děti sami chtějí a prosí, aby jich bylo co nejvíc," řekla místní učitelka Markéta Kohoutová, která je zároveň garantkou projektu. Sama se do sportovního dění dlouhodobě zapojuje, například vedením kroužků.

Sportují i ti, co nevynikají

Sportovní nadšení sdílí i Vítek Minx. Čtrnáctiletý žák se nakonec stal členem nejúspěšnějšího mužstva. Prozradil, že sám ve volném čase hodně sportuje.

„Hraji fotbal a florbal. Celkově se mi tato akce líbila a určitě bych ani příště nad účastí neváhal," pochválil sportovní odpoledne.

Označil také disciplíny, které mu dle jeho názoru nejvíce vyhovovaly. „Podávání míčů bylo nejlepší, všem šlo a stejně tak se všichni snažili. Jiné cvičení s míči se mi však také líbilo, protože všichni stáli při sobě," řekl.

Odpolední sportování ocenila také ředitelka školy Viera Šmilňáková.

„Cením si, že si děti dobrovolně zasportují včetně těch, které ve sportech tolik nevynikají. Navíc z takových dnů jim zážitky zůstanou," sdělila ředitelka s tím, že ani v budoucnu nebude nad podobnými aktivitami váhat a škola se jich zúčastní.

Ping-pong s třídní knihou

Pro školu ve Ptení se nejedná o první odměnu za sportovní aktivitu. Sazka olympijský víceboj už žáci z hanácké obce dokonce vyhráli a loni v listopadu si tak mohli zasportovat a pobavit se například s krasobruslařem Tomášem Vernerem.

„V lednu už škola díky aktivitě žáků vyhrála ping-pongový stůl po té, co jsme tento sport pojali netradičně. Hrálo se například s třídní knihou. Snažili jsme se pak také o basketbalový sek originálním pokřikem," řekla Markéta Kohoutová.