"Zvažovali jsme uzavření, ale zatím necháváme hřiště přístupná s tím, že u všech bude upozornění na dodržování všech bezpečnostních opatření," informoval 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Děti musí ven

"Myslím, že je to moc důležité. Děti mají on-line výuku již dlouho, potřebují se proběhnout. Proto, pokud je to jen trochu možné, tak jsme se prozatím dohodli, že hřiště necháme otevřená," doplnila náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Maminky rozhodnutí vítají

"Jsem ani nevěděla, že se někde zavírají hřiště. To jsou fakt nápady, dívejte se jak se děcka baví," komentovala jedna z dohlížejících mladých žen u Rákosníčkova hřiště na sídlišti Svobody.

Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Vzduch čistí hlavu

"Jsem ráda, že máme k dispozici hřiště pro naše děti. Určitě jsem pro, dodržovat hygienická nařízení, nosit roušku, ale považuji za důležité být venku na čerstvém vzduchu a užívat si i v této nelehké době života s rodinou," komentovala aktuální situaci Markéta Čechmánková a dodala: "Sama mám malé děti a děkuji za otevřená hřiště, člověk na chvilku zapomene, jak je teď doba pro mnohé z nás složitá."

Provoz dětských hřišť je plně v kompetenci jejich provozovatelů. Drtivou většinu jich v Prostějově provozuje město a to rozhodlo, že zůstanou nadále otevřená.