Hlavním lákadlem byla dlouhá trasa lesem, která dělala čest názvu celé události: během ní si totiž děti v hustém lese vyzkoušely svůj odhad, šikovnost prstů, mířidla i důvtip. A to vše s asistencí řady pohádkových postav - třeba Šmoulů, Pata s Matem nebo čarodějnic.

Ti všichni malým účastníkům radili, dospělé pak bavili svými gagy. Především vodník, který rozezlený pochtíval po dětech dušičky. Další zastavení pak bylo třeba u motýla Emanuela. "Měli jsme tu už i fronty, hodinu a půl jsme se nezastavili," říká s unaveným úsměvem Radka Popelková, která s ním sdílí stanoviště. Jak prozradila, masky nebyly vybrané nahodile. "Většina menších se převléká za princezny a podobně. A my dostaneme, co zbude," krčí rameny.

Děti však dokázaly ocenit všechny kostýmy. Ať už čerty, Jeníčka s Mařenkou nebo Rumcajse. "Nejvíc se mi líbil Bob a Bobek," říká malá Lucie. Rodiče se usmívají: i přesto, že program je celý věnovaný dětem, sami si užijí procházku přírodou i vtipy postav. "Je zde moc krásně. Jsme z Olomouce a dojeli jsme podruhé," říká Karel Holar.

Podobně nadšení většinou byli všichni účastníci. Ať už díky pěkné procházce nebo díky plnění úkolů a sbírání pamlsků a razítek na nich. "Moc se nám tu líbí, nikdy dříve jsme zde nebyli. A co bylo nejlepší? Určitě Šmoulové," hodnotí akci Zuzana Novosadová. Organizátory může těšit, že s rodinou zná a navštěvuje jen dětský den u nich na vesnici. Jedinou výjimkou je právě Pohádkový les v mekce dětí, Dzbelu.


Akce se však neodehrávala jen v lese. Řadu aktivit a zajímavostí si děti užily i v tábořišti Borová, odkud se na úvod vydávaly právě na prohlídku pohádkového lesa. V cíli je však čekala také vojenská či hasičská technika, ale také skákací hrady, trampolína, střelba z luku či diskotéka a závěrečná tombola. A aby toho nebylo málo, dorazili i hasiči, kteří měli za úkol uhasit požár. I když jen cvičně.

Na akci zkrátka nechybělo nic, co by děti zabavilo. S jedinou výjimkou. Za tu ale organizátoři byli rádi, jednalo se totiž o absenci skákání do kaluží.