Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby společně s muži zákona řidiče nekontrolovaly také místní děti převlečené po mikulášsku.

Nakonec společné hlídky policistů a dětí především odměňovaly.

"Tradiční akce pořádané policisty dopravního inspektorátu s pojišťovnou Generali se zúčastnily děti páté třídy místní školy. Po policejní kontrole řidiče podarovaly dárky v duchu Mikulášské tradic. Řidiči, kteří měli vše v pořádku, obdrželi balíček s preventivními materiály a dárkem v podobě čokoládové figurky, ostatní dostali kromě materiálů uhlí," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Hlídky nakonec zastavily desítky řidičů. Kromě nich si však podle vedení školy hodně odnesly z akce také děti.

"Podle mě je to velký přínos, děti poznají, jak jezdit správně, přiučí se něco o dopravě. Za tuto aktivitu policie jsem moc ráda," ocenila ředitelka školy Eva Šigutová.

V krátké době jde o druhý preventivní počin, který republiková policie z Prostějova udělala. Už dříve totiž podpořila a minulý pátek představila společně s autorkou projektu Přijdu včas Janou Kostelníkovou bezpečnostní hodiny v Bedihošti. Kromě toho, že zamezí nedochvilnosti také nabízí možnost přímého spojení na policii a záchrannou službu.