Zkrátka ale nepřišli ani rodiče, kteří se mohli zahřát u stánku svařákem a dát si něco na zub. Organizátoři, kterými byli Spolek plumlovských nadšenců, Mateřské centrum Mateřídouška, ZUŠ Plumlov či Mateřská škola Plumlov si pro děti nachystali pestrý program. Nechyběla diskotéka, soutěže ani herecké výkony. Samotné děti byly nadšené, že směly ukázat, co se naučily, když pohladily broučky svým zpěvem.

„Zpívalo se mi dobře, nacvičovali jsme to s paní učitelkou ve školce. Pak jsem se těšila na světýlka," prozradila malá Monička. Navodit si na druhém ročníku uspávání pravou podzimní pohodičku směl každý, užili si ji ale i samotní pořadatelé.

„Dělám tady broučka," smál se Jaroslav Piňos ze Spolku plumlovských nadšenců a dodal, že cílem spolku je, aby se dělo hlavně něco pro děti.

V závěru programu došly děti s lampióny. Pestré barvy a roztodivné tvary nejen papírových luceren letos nechyběly. Tříčlenná porota ale upřednostnila podomácku vyrobené. Jako nejhezčí tak byli vyhlášení ementál nebo sněhulák. Sladkosti si ale zasloužili všichni. Nakonec si brouček na pódiu lehl pod duchnu, a za přísného dozoru dětí a berušky a zpěvu mravenčí ukolébavky usnul jako dudek. Mateřské centrum Mateřídouška má ale kromě uspávání v zásobě i další akce.

„Do mateřského centra Mateřídouška mohou maminky s dětmi chodit každý čtvrtek od 9:30 do 11:30, kdy máme nachystaný vždy nějaký program," pozvala do centra sídlícího na faře plumlovského kostela všechny maminky organizátorka Gabriela Jančíková.