Výdrž ve visu, shybu, lehy sedy, dřepy či běh – tohle všechno podstoupili účastníci Army testu, jenž zábavnou formou přibližuje veřejnosti přezkoušení, které každoročně plní členové armády.

„Vezmeme normy z tabulek pro vojáky a modifikujeme je na mladší ročníky. Každá disciplína je tak přizpůsobena věku účastníka. Požadavky v jednotlivých disciplínách se postupně zvyšují od 6 až do 18 let, kdy jsou nároky na fyzickou kondici pro muže i ženy v armádě nejvyšší,“ vysvětlil Ludvík Cimburek, zástupce organizátora a poradce náčelníka Generálního štábu Armády ČR.

Tato akce pořádaná Asociací pro podporu aktivní zálohy proběhla v Prostějově poprvé. Na akci se aktivně podíleli vojáci ze 102. průzkumného praporu Prostějov a samotná organizace proběhla ve spolupráci s Fitness Arénou - TRX bez hranic.

„Tento projekt je celoarmádní. Jsem bývalá vojačka z povolání a uspořádat tady v Prostějově něco takového mi přišlo jako výborný nápad. Podpořilo nás i město, tak nebylo na co čekat,“ prozradila s úsměvem Petra Stryková, majitelka Fitness Arény.

Dopoledne si tak svou kondici přišli otestovat žáci základních škol, odpoledne veřejnost. Některým žákům šly příkladem i paní učitelky, které bojovaly jako o život.

„Jsem ráda, že s námi cvičí i paní učitelka. Nejvíc mě bavila výdrž ve visu, protože jsem vydržela dlouho,“ svěřila se Deníku jedna z malých účastnic Army testu.

Závodníci na začátku dostali kartičky, do kterých se zapisoval jejich výkon a známka. Na konci pak mohli získat ocenění v podobě náramků. Černý náramek si odnesli ti nejzdatnější jedinci, zelený sportovci a ti, kterým se nedařilo, odměněni nebyli.

„Jsme přísní. Náramek získá opravdu jen ten, kdo si ho zaslouží,“ vyjasnil Ludvík Cimburek.

Děti se tak opravdu snažily podávat ty nejlepší výkony. V mezičase si dokonce s vojáky zahrály různé hry. 

Zámek v Čechách pod Kosířem
Kdo s koho! Zámek v Čechách pod Kosířem soupeří s Kunínem o prestižní trofej