„První ohlasy jsou určitě pozitivní, návštěvníci jsou nadšení z krásného a bohatého programu. I já musím říct, že se mi ulevilo a mám velkou radost, že se akci vůbec podařilo zrealizovat. Myslím, že ten letošní ročník proběhl velmi úspěšně, díky pomoci již zkušeného organizačního týmu, ale především také profesionální pomoci ze strany fashion designerky Marty Musilové, která na akci nejen předvedla své modely, ale také pomohla s celou organizací,“ podělila se o své dojmy po skončení akce organizátorka Edita Lachmanová.

Právě ona společně s Martou Musilovou připravila pestrý program. Během odpoledne nechybělo vystoupení operní zpěvačky Terezy Mátlové, módní přehlídka Marty Musilové a ukázka modelů z dílny studentů střední školy ArtEcon. Tradičně pak bylo na programu vystoupení flamenca a přehlídka dobových kostýmů Jitky Hřívové. Odpolednem provázela zkušená moderátorka televize Nova Simona Slavíčková. I muži si zde mohli přijít na své. Obdivovali nejen krásu žen, ale také přistavenou limuzínu a ukázkové modely aut.

„Zámek Plumlov je krásné místo, kam ráda jezdím. Realizovat přehlídku v zámeckých prostorách a podílet se na organizaci akce byla výzva. Z reakcí hostů jsem měla radost, všechny kolekce a modely sklidily velký úspěch. Charitativní akce je vznešená myšlenka a já osobně mám radost, že jsem se mohla podílet na této akci a podpořit svoji prací tuto regionální památku,“ pochvalovala si odpoledne na zámku Marta Musilová.

Kromě hlavních organizátorek za akcí stojí celá řada dalších lidí. „Rády bychom poděkovali vedení zámku Plumlov za spolupráci a senátorce Boženě Sekaninové za záštitu nad celou akcí. Nesmíme zapomenout na všechny báječné účinkující a také lidi, kteří pomáhali v zákulisí a při přípravách akce. Těm všem patří naše poděkování stejně jako rodině, která nás ve všem podporuje,“ vzkazují s úsměvem Edita s Martou.

A s jakou vizí jdou do dalšího ročníku? „Po náročné realizaci a organizaci každé akce, za mě únava vždy konstatuje, že to bylo již naposledy a že skončit se má s grácií. Na druhé straně kladné ohlasy a úsměvy diváků mi dodávají vždy inspiraci do dalších projektů a také se vždy ve mně ozve ta má srdcová záležitost, kterou zámek Plumlov prostě je. Vizí a myšlenek je samozřejmě spousta, nechme se tedy zatím překvapit,“ dodává závěrem Edita Lachmanová. (trn)