Sport posiluje imunitu a je nejlepší prevencí proti nemocem.

"Co jiného by měli lidi dělat, než sportovat. Jsme rádi, že dorazilo tolik lidí, hlavně dětí. Poprvé jsme cvičení uspořádali o Velikonocích a musím říci, že dnes je zde dětí minimálně třikrát více," uvedl Pavel Dopita, jeden z cvičících a dodal: "Hlavní hybnou silou je Petra Stryková, moje kamarádka, které vždycky rád pomůžu. Ona společně s trenéry připravila pro nejmenší kruhový trénink s překážkovou dráhou, pro dospělé pak silovku, tabatu, funkční trénink a vysvětlili i techniku běhu."

Nadšené výrazy, smích a zápal. To vše se zračilo ve tvářích malých sportovců při zdolávání překážek a plnění pokynů trenérské dvojice Petra a Zuzky.

"Děti jsou můj život. S dětmi pracuji celý život a mrzí mě, že současná doba je postihla nejvíce. Chybí jim pohyb a hry. Snažíme se, aby pohyb byl současně i hrou," komentovala cvičitelka Zuzana Vaculínová a doplnila: "Je super, že dnes přišlo tolik dětí. My ale cvičíme, i když je nás míň. Ale to, že jich dorazilo tolik, je velkou odměnou pro celý trenérský tým, který všechno nachystal. Důležití jsou ale rodiče, oni musejí děti ke sportu vést."

Zdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Cvičení bavilo ale dalo i zabrat

"Trénink to byl parádní. Překážky jsem dal všechny, ale dlouho jsem nic nedělal, tak jsem se zadýchával," prozradil osmiletý Martin s červenými tvářemi a spokojeným výrazem.

Aktuální stav sice společnému sportování moc nepřeje, ale úspěšná akce se možná bude zase opakovat.

"Uvidíme jak se bude vyvíjet situace. Pokud zůstane vše ve stejných kolejích, tak bychom třeba za čtrnáct dní mohli zase něco podobného uspořádat," uzavřel Pavel Dopita.