„Paradoxně světová pandemie Covidu nám umožnila začít s rekonstrukcí o měsíc dříve a zrealizovat tak ve škole tři evropské projekty. Došlo k modernizaci šesti odborných učeben a poradenského centra. Ve všech učebnách proběhly nezbytné stavební úpravy a třídy byly vybaveny nástroji pro moderní vzdělávání včetně vhodného nábytku, interaktivních pomůcek a IT techniky. Ve čtyřech učebnách se také kompletně opravila sto pět let stará podlaha,“ popsala ředitelka školy Simona Zapletalová.

Žáci a učitelé se tak mohou užít třeba zbrusu novou fyzikárnu, zmodernizovaný a přestavěný kabinet chemie, nové počítače, jazykovou učebnu, školní kuchyňku či chlapecké toalety.

Nová školní zahrada

Ovšem nejen vnitřní prostory se dočkaly úprav, stavbaři se pustili i do zvelebování venkovních školních pozemků.

„Zájmem základní školy bylo dostat přírodu do školní zahrady a děti do přírody. Jednotlivé prvky byly voleny tak, aby probudily zájem o pozorování přírodních procesů a umožnily získat informaci na základě zkušeností. Děti se můžou těšit na meteostanici, hmyzí domečky, venkovní učebnu, nový skleník či vyvýšené záhony,“ dodala ředitelka Zapletalová k venkovním úpravám.

Celkový účet za rekonstrukci dosáhl bezmála deseti milionů korun.

„Jsme velice rádi, že naše škola tak dostala pomyslný dárek ke svým sto pátým narozeninám,“ usmála se Simona Zapletalová.