S granátometem ve Vícově

Oslavit Dětský den s vojáky se rozhodli ve Vícově. Děti si prohlédnou ukázky vojenské techniky a zbraní, zjistí schopnosti zdravotnického záchranného centra a vyzkouší střelecký trenažér pro nácvik střelby.

„K vidění bude tank T-72 M4 Cz, BVP-2, IVECO, PANDUR či vojenská ambulance, ze zbraní například pistole 9mm, útočná puška, kulomet, odstřelovací pušky, brokovnice, granátomet nebo pancéřovka," vyjmenovala Jana Rozsívalová, starostka obce, která akci pořádá.

Na děti čekají i soutěže a nafukovací atrakce. Dětský den s vojáky startuje ve čtrnáct hodin na místním hasičském hřišti.

S curlingem v Tvorovicích

Sportovní odpoledne pro děti i dospělé v duchu vzpomínek na Soči mají v sobotu na programu ve Tvorovicích.

„Děti si mohou zasoutěžit v různých sportovních disciplínách inspirovaných zimní olympiádou, jako je běh na lyžích, střelba curling nebo hod sněhovou koulí," lákají organizátoři z místního spolku Syslov a dodávají, že zimní oblečení a doplňky jsou vítány. Odpoledne plné sportu začíná ve čtrnáct hodin na místním hřišti.

„V případě deštivého počasí se akce ruší," vzkazují organizátoři.

S diskotékou v Čechách

Cestu pohádkovým parkem a dětskou diskotéku mají pro nejmenší připravenou v Čechách pod Kosířem. Děti budou pod bedlivým okem pohádkových postav plnit úkoly, podívají se na akrobacii na kole v podání Míry Zeidlera a Tomáš Vejmoly a zatancují si na diskotéce Ládi Sovjeta. Akce začíná ve čtrnáct hodin v areálu multifunkční budovy.

S šaškem v Plumlově

Nudit se nebudou ani ti, kteří v sobotu zavítají do plumlovského kempu Žralok. O zábavu se postará šašek Viki, na programu jsou soutěže, pohádky, animační tance, maxi bublifuk a tombola. Zábavné odpoledne startuje v patnáct hodin, vstupné je dobrovolné.

S opékáním v Čelechovicích

Soutěže, netradiční disciplíny v blízkém i vzdálenějším okolí a na závěr opékání si pro děti připravili v Čelechovicích na Hané. Den dětí startuje v sobotu ve čtrnáct hodin v místní sokolovně, cíl je u ohniště Trilobitu. Startovné je deset korun, akce se za deštivého počasí nekoná.

S adrenalinem ve Skalce

Odpoledne plné zábavy a adrenalinu mohou děti zažít v sobotu ve čtrnáct hodin i v lázeňském parku ve Skalce.