Co se tam děje? Podobné myšlenky se honí hlavou obyvatelům největší sídlištní prostějovské aglomerace, kteří denně procházejí okolo plechovým plotem ohraničeného prostoru, za kterým se skrývá nový Lidl.

"Už se tam svítí, proč to je zavřené? Půjdeme se tam podívat, co tam dělají?" takové otázky kladou svým rodičům především menší děti a výjimkou není ani osmiletý Martin Bureš.

Denní světlo a voňavá káva

Novinkou nové prodejny bude kromě rozšířeného vnitřního prostoru také připojení Wifi zdarma nebo originální kávou vyrobenou přímo pro prodejny Lidl.

„Modernizací prošlo také parkoviště, které nabídne rozšířená parkovací stání o šířce 2,70 m pro více než 130 aut včetně vyhrazených parkovacích stání pro rodiny s dětmi. Pro větší komfort je parkoviště současně vybaveno závorovým systémem, aby zákazníci měli k dispozici vždy dostatek parkovacích míst,“ doplňuje mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.

Nehoda tří vozidel ve středu v podvečer na dálničním nájezdu u Vitany.
Takto se tři auta srazila na dálničním nájezdu u Vitany

Ucpe se kruháč?

Právě výše zmiňovaný závorový systém straší řidiče. Podle nich je kruhový objezd v bezprostřední blízkosti prodejny příliš malý.

"Mám obavy, že když pojedu od Plumlovské, tak se v době dopravní špičky přes kruháč nedostanu. Ty závory jsou moc blízko," zamýšlí se například Hana Burešová.

Skiareál v Hlubočkách, 2. prosince 2020
Hlubočky rozjedou dětský koberec. Vládě natruc! vzkazuje vlekař

Pomůcky školákům

První prodejní den je spojen s podporou Základní a Mateřské školy Jana Železného.

"V pondělí ji podpoří všichni zákazníci, kteří nakoupí za více než tři sta korun. Společnost Lidl organizaci totiž daruje z každého nákupu nad tři sta korun uskutečněného v tento den částku padesát korun. Za vybrané peníze nakoupí škola učební pomůcky pro děti," informuje Tomáš Myler.

Prodejna bude otevřena denně od 7 do 21 hodin, v neděli pak od 8 do 21 hodin. (zv)