Radní na vícepráce vydají z obecní kasy 350 tisíc. Úpravy přednádraží dosud přišly na 17,4 milionu korun, přičemž 13,5 milionu zaplatí dotace.

„Vybavuji si, že kdysi dávno ve Sladkovského ulici něco takového jako čerpací stanice stálo. Ale ruku do ohně bych za to nedal,“ nechal se slyšet Pišťák.

Prostějovský archivář Tomáš Cydlík o existenci benzinky nic neví.

„S takovou informací jsem se nikdy nesetkal. V okresním archivu žádná fotka není,“ vyjádřil se.

Pamětník Josef Dolívka tvrdí, že když jako kluk jezdil za druhé světové války do Prostějova, tak už v těchto místech čerpací stanice nebyla.

„Jako dítě jsem o ní ale slýchával,“ říká.

„Pan Pišťák je ovšem mladší než já a benzínku ve Sladkovského ulici si tak pamatovat nemůže,“ podotkl Dolívka s tím, že čerpací stanice stávala určitě u kostela svatého Jana Nepomuckého.

„V parčíku na křižovatce Olomoucké a Vápenice,“ připomněl.

„Nečekané nálezy podzemních prostor nemůžeme v katastru města nikdy zcela vyloučit,“ tvrdí šéf odboru rozvoje a investic Antonín Zajíček.

„Problém je v tom, že v žádných plánech nejsou,“ krčí rameny například nad propadem zeminy u Národního domu, k němuž došlo na jaře roku 2008. Zhruba půl roku poté se pak propadla silnice v Plumlovské ulici. Zjistilo se, že pod ní vede stará kanalizace. Stavbaři také při odkrývání podloží narazí někdy na staré kryty. (rh)