„Líbí se nám tam, ale v létě je to tam přelidněné. Zvlášť minulý rok se tam v teplých dnech ani pro obrovské množství lidí nehodilo jít. Dávali jsme proto přednost spíš přírodním koupalištím. Když už ale do aquaparku zajdeme, uvítali bychom tam více atrakcí pro děti," nechala se slyšet Jana Vitásková z Krasic.

Koupání v Koupelkách plánují na květen. Pestřejší zde budou i herní prvky pro děti.Jarní úklid v aquaparku

„Počasí je sice již teď příznivé, ale skutečně na koupání bývá až v druhé polovině května. Konkrétně máme v plánu otevřít v pátek 23. května. V případě, že by bylo hezké počasí, otevřeli bychom i dříve. Konec dubna by ale musel být skutečně přesvědčivý," uvedl jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša s tím, že vstupné zůstane stejné jako v předešlém roce.

Tedy dospělí na celý den zaplatí 80 korun, děti do 18 let, důchodci nad 65 let a lidé s tělesným postižením 50 korun a děti do 6 let 20 korun. Stejné zůstává i rodinné vstupné, 200 korun za dva dospělé a dvě děti. Právě pro ty si aquapark, který v loňském roce navštívilo téměř pětasedmdesát tisíc lidí, přichystal nejvíce novinek.

Houpačky, trampolína a nižší pisoár

„Chystáme dětské hřiště rozšířit o nové herní prvky. Připravujeme houpačky a trampolínu. Na přání rodičů jsme také snížili dětský pisoár. Z dalších viditelných změn, bude v dětském brouzdališti protiskluzová guma po celé šířce," popsal změny Vladimír Průša a dodal, že také neustále obnovují mobiliář.

Aquapark prošel díky loňským ziskům rozsáhlou technickou rekonstrukcí, která ušetří energii i peníze.

„Nainstalovali jsme nová čerpadla, která zajistí snížení spotřeby elektrické energie a chystáme se upravit ohřev vody ve sprchách," informoval jednatel Domovní správy Prostějov.

Průběžně se v aquaparku obměňuje zeleň, a to hlavně z bezpečnostních důvodů.

„Stav stromů na zelené ploše byl špatný. Postupně jsme je na rady odborníků vykáceli a nahradili novými. Opatření byla skutečně nutná," uzavřel Vladimír Průša.