„Výběrová hodnotící komise složená ze sedmi členů jednomyslně doporučila jako vítěze TK Plus," potvrdil primátor Prostějova Miroslav Pišťák a dodal, že komisi tvořili zastupitelé napříč politickým spektrem a pracovníci radnice. Kromě prostějovského primátora v ní zasedal jeho náměstek Jiří Pospíšil (ODS), zastupitelé Jaroslav Čížek (KSČM) a Václav Kolář (TOP 09). Dalšími členy byli zaměstnanci magistrátu, konkrétně právnička Květa Olašáková, tajemník Lubomír Baláš a vedoucí oddělení veřejných zakázek Roman Sedláček.

Rozhodující nebyla jen cena, ale také rozsah nabízených služeb.

„Nešlo jen o cenu, ale i o to, co zájemci z hlediska marketingu nabídli," uvedl Miroslav Pišťák a dodal, že důležitý byl i počet akcí s mezinárodním významem, na kterých bude mít město reklamu.

Sledujeme pro vás. Tendr na marketing a propagaci města Prostějova v průbehu času

„Ohledně rozsahu marketingové propagace pak půjde především o rozsah a umístění plošné reklamy, poté o rozsah a četnost prezentace města v tištěných materiálech a časový rozsah a četnost prezentace v mediích," sdělil prostějovský primátor.

Radní se už dříve shodli na tom, že marketing a propagace města jsou nutné.

„Chceme, aby jméno města bylo vidět v rámci regionu, Moravy i celé České republiky. Pak by mělo být vidět i při mezinárodních akcích, protože Prostějov chceme propagovat i za hranicemi republiky," nechal se slyšet náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Proč se to táhlo?

Do předchozího, neúspěšného tendru na dodávku služeb v oblasti propagace a marketingu prostějovského magistrátu se na sklonku loňského roku přihlásili tři uchazeči. Městem stanovené podmínky však dokázala splnit pouze místní firma TK PLUS Miroslava Černoška. Protože soutěž o jediném uchazeči odporovala zákonům, museli ji radní zrušit.

Opozice z řad TOP 09 výběrové řízení důrazně odmítla. Upozornila, že smlouva bude mít delší platnost, než je mandát stávajícího zastupitelstva. Aleš Matyášek z TOP 09 pak míní, že ve skutečnosti nejde v rámci výběru dodavatele o čistou propagaci a marketing, ale o skrytou podporu tenisu, tedy TK Plus.