Chodníky a vjezdy se budou spravovat od mostu k mostu na severní straně ulice. Starý asfalt nahradí zámková dlažba.

"První část v délce 232 metrů zahrnuje úsek ulice Vrahovická mezi křižovatkami s ulicemi Tovární a Smetanova. Půjde o kompletní vybourání všech stávajících konstrukcí chodníků. Nové kryty chodníků jsou navrženy z betonové zámkové dlažby, vjezdy mimo chodník z betonové zatravňovací dlažby," popisuje primátor František Jura s tím, že dojde i k rekonstrukci veškerých prvků odvodnění.

"Na křížení s komunikací ulice Smetanova je navrženo místo pro přecházení chodců," doplnil Jura. Projekt o celkové délce chodníků 689 metrů má pět úseků. Výše popsaný je první úsek, na kterém by se mělo začít pracovat v polovině září.

Michal David
Michal David to rozjede v Prostějově. Nemravné a drahé, kritizuje opozice

Rachot stavební techniky bude trápit lidi dál.

"Paráda, rok jsem se pořádně nevyspal a teď to bude pokračovat. Toho prachu co tu bylo, o randálu ani nemluvím," krčil rameny chlapík středního věku bydlící v inkriminované části Vrahovic.

"Jedná se o chybu managementu. Když se přece dělá silnice, mohli se k tomu hned přidat i chodníky. Je sice pravdou, že silnici spravoval Olomoucký kraj, ale pokud tam má stavební firma techniku, mohlo se město připojit s chodníky," komentuje situaci opoziční zastupitel Aleš Matyášek.

Prostějovská radnice. Ilustrační foto
Do boje o prostějovskou radnici jdou dvě nová uskupení

Aktuálně je radními schváleno zahájení zadávacího řízení podlimitní veřejné zakázky na stavební práce.

„Chodníky podél ulice Vrahovická - úsek I“ zadávaného ve zjednodušeném podlimitním řízení. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky (úsek I) je 4,57 milionu korun (bez DPH). Celková předpokládaná hodnota díla všech úseků je 11,72 milionu korun (bez DPH). Požadovaná doba dokončení prvního úseku je nejpozději do 30. 11. 2022 s předpokladem zahájení prací do 15. 09. 2022. Stavební akce bude financována výhradně z prostředků města.