"Od čtvrtka 8. dubna se uzavře levý jízdní pás z Olomouce směr Vyškov a provoz povede do pravého jízdního pásu, kterým řidiči projedou obousměrně," potvrzuje Miroslav Mazal, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Bagry se zakousnou do mostu

Aktuálně v tomto týdnu probíhají práce na středovém dělícím pásu dálnice D46. V sobotu a neděli bude provedena demolice mostu.

"Silnice II/367 neboli ulice Kralická bude po dobu bourání uzavřena a veškerý silniční provoz bude odkloněn na značenou objízdnou trasu prostějovskými ulicemi Průmyslová, Vrahovická a Újezd. Od pondělí 12. 4. bude doprava na silnici II/367 obnovena v plném rozsahu," informuje mluvčí Mazal.

V projektu za 196 milionů korun se počítá se zřízením odbočovacích pruhů pro větve Vyškov - Prostějov 2 a Olomouc - Prostějov, dále připojovacího pruhu pro větev Prostějov - Vyškov. Přídavné pruhy jsou navrženy do šířky 3,25 metru.

Obří rekonstrukce D46 v Prostějově je v plném prouduObří rekonstrukce D46 v Prostějově je v plném prouduZdroj: Ředitelství silnic a dálnic ČR