Rekonstrukce mostu ve dvou etapách. "Opravovaný mostní objekt leží na trase do Prostějova či Vyškova jen několik jednotek metrů před EXITem 33 Olšany u Prostějova," informuje Miroslav Mazal, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic. Práce potrvají do 2. května 2021.

Aktuálně se pracuje v první etapě, která uzavře pravý jízdní pruh D46 v úseku necelého kilometru až do středy 21. dubna. Provoz v levém pásu dálnice bude sveden do jednoho jízdního pruhu.

Druhá etapa bude zahájena ve čtvrtek 22. dubna a skončit by měla v neděli 2. května. Uzavřen bude levý jízdní pruh a doprava ve směru na Prostějov povede opět jedním jízdním pruhem.

Závady odhalily pravidelné prohlídky.

"Konkrétně se stavbaři postarají o výměnu mostního závěru a bude provedena sanace částí křídel, opěr, úložného prahu a říms. Evidované nedostatky ovlivňovaly stárnutí a degradaci konstrukcí nebo jejich částí. Celková cena akce přesahuje 850 tisíc korun bez DPH," uzavírá Miroslav Mazal.

Souběžně s výše uvedeným omezením, čeká na řidiče o několik kilometrů dál další komplikace. Z důvodu stavby mimoúrovňové křižovatky Prostějov – střed, je uzavřen sjezd 24 na ulici Kralickou včetně výjezdu na dálnici D46 kolem sídliště Šárka.